Tervek


AJÁNLÓ

Budai zsinagóga
Előkészületben!
Dohány utcai zsinagóga bővítése
Az egykori zsidónegyed szélén álló Dohány utcai zsinagógát, Európa legnagyobbját (New York szívében áll egyébként a majdnem pontos mása) mindenki ismeri, azt azonban kevesen tudják, hogy a bécsi akadémia tanára, a bécsi és a miskolci (1863) zsinagóga terveit is papírra vető Ludwig Förster (1797-1863), illetve a leginkább a Vigadó tervezőjeként ismert Feszl Frigyes (az ő feladata a szentély megalkotása volt) munkáját 1859-es átadása után hét évtizeddel jócskán kibővítették.
Erzsébet királyné szobra
Ferenc József császár feleségét, Erzsébet királynét 1898. szeptember 10-én meggyilkolták. Halálhíre nem csak a Habsburg Birodalmat, hanem az egész európai közvéleményt megrázta. Erzsébet legendája már életében hatalmasra nőtt, s váratlan halála még nagyobbra duzzasztotta az iránta érzett tiszteletet, szeretetet és rajongást. Emlékszobrának felállításáról még halálának évben döntöttek. Az első pályázatot 1900-ban írták ki, de csak az ötödik, az 1919-ben lebonyolított pályázat lett sikeres. Az évek folyamán, 1925-ig ugyancsak öt elhelyezési terv született.
Kossuth Lajos szobra
Előkészületben!
Kossuth Mauzóleum
Előkészületben!
Lipótvárosi zsidó templom
A Lipótvárosi zsinagóga egy tervbe vett monumentális budapesti zsinagóga, amely a 20. század elején épült volna, és 3800 fős befogadóképességgel hű tükre lett volna a gyarapodó és gazdagodó budapesti zsidóságnak. Az épület végül anyagi nehézségek miatt nem készült el, történetéről csak korabeli tervrajzok és újságcikkek mesélnek.
Nemzeti Emlékcsarnok
A főbejárattól eltekintve az épület mind a négy égtáj felé egyező homlokzatú. Mind a négy oldalán két-két, összesen nyolc kőből faragott, nagy kopjafaszerű pillér áll, a tövében az ősmagyarok: a Hét Vezér és Árpád őrző szellemének jelképei.
Nemzeti Panteon
A nemzeti panteon terve már Széchenyi fejéből is kipattant, aki 1843-ban egy egész könyvet szentelt a Gellért-hegy tetején létesítendő "Üdvlelde" gondolatának. E panteon lett volna a nemzet nagyjainak közös temetkezőhelye. Széchenyi elképzelését fia, Széchenyi Ödön vetette fel ismét 1871-ben a közelgő millenniumi eseményekkel kapcsolatban.
Nemzeti Színház (Astoria)
Előkészületben!
Néprajzi Múzeum
A Nemzeti Múzeum Néprajzi Osztálya 1872-ben jött létre, amely 1892-ben helyhiány miatt a Várkert Bazárba költözött. Ezután a gyűjtemény egy bérházba, a Városligetbe, végül az Iparcsarnokba került át, míg végül a Vallás- és Közoktatásügyi Minisztérium 1923-ban pályázatot írt ki egy új, saját épület tervezésére.
Országház
Előkészületben!
Országos Levéltár
Előkészületben!
Párisi-udvar
Előkészületben!